
V zadnji minuti starega leta
ne najde svojih napak.
Na list papirja
nariše šopek maka,
polje pričakovanj.
Po stanovanju išče sponko za lase.
Vnovič podoji sestradane upe,
prižge vse sveče,
ogenj v sebi.
Spregleda okrasje,
sprevidi bistvo
biti lasten v pogoltni množici.
Želje razprede med luknjice časa.
Išče ogledalo,
v katerem bi uzrla brezskrben krohot,
iz druge polovice obraza
spodila
ostanke teme,
na srce položila
temno zelene jele
jih kot otroka privila v objem,
vse kot dar poklonila,
razdelila,
se spela v čarobnost trenutka...
10!,
9!,
8!,
7!,
6!,
5!,
4!,
3!,
2!,
1!
....biti lasten v pogoltni množici....bravo!
Zelo mi je všeč.
Mogoče samo sprememba črke:
v katerem bi ouzrla brezskrben krohot
LP, mcv
tuskulum...
Hvala za postanek pri moji pesmi. Biti zvest sebi, svojim cilljem, svojim vrednotam, biti to kar si, kar čutiš, da je zate dobro ne glede na mnenje okolice, ki je toksično kontaminirana. Nekateri ljudje nikoli niso zadovoljni. Polne riti imajo vsega in potem jim drobne stvari ne morejo navdušiti. To pa je vpliv zahoda in kapitalizem... Ena taka stvar je vstop v neznano, a zagotovo novo leto. Bodi dobro! Vse lepo v 2025 tebi in tvojim ljubim. Bodite sebi in drugim lastni. Jernej
modricvet...
Hvala za opaženo! Sem popravil.
Naj bo leto ustvarjalno in predvsem zdravo za vse nas in za vse naše domače! Vse lepo v novem letu ti želim! Se beremo! Jernej
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Jernej Jager
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!