
Vsakomur je mar le zase.
Le en način ti preostane,
da drugemu je mar še zate.
Spremeniti sebe,
da si drugim bolj podoben.
Izgubiti sebe,
da sam v sebi si izobčen.
Ko zgodbe z njimi so končane,
spomin nanje še ostane.
Podoba njih v zrcalu sedaj zre vate.
Postal sovražnik si sam sebi,
le tvoj pravi jaz te lahko reši.
Ali si močan zadosti,
da postaneš spet pravi ti?
Ali se šibek predal,
da izgubiš se spet v bitki?
Vsaka bitka izgubljena,
bo v zrcalu pustila razpoko.
Vsaka razpoka narejena,
bo v tebi pustila rano globoko.
Le eno je zdravilo za te rane,
le eno je polnilo za razpoke nastale.
Ne spreminjaj sebe za druge,
raje v samoti preživljaj trenutke.
Zate bo končna zmaga, za druge bo poraz,
ko v zrcalu vate bo gledal tvoj obraz.
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: NinaKM
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!