VČASIH JE DOVOLJ DVIGNITI POGLED


Nebo se razbohoti
v mehko, gosto sivino.
Razlije lepoto po obrazu
in se vsidra v oči.
Umami okus polni usta.

 

Čutiš toplino
varnega naročja -
mogoče tistega prvega,
ki se ga ne spomniš;

 

komaj slišno mrmranje
veze sivo čipko,
ki lahkotno pada
čez tvoje robove ...

 

ko ti
še vedno
strmiš v nebo.

 

nada pecavar

Ronja

Poslano:
21. 12. 2024 ob 18:31

komaj slišno mrmranje

veze sivo čipko,

ki lahkotno pada

čez tvoje robove ...


Dobra!

(⁠*⁠_⁠*⁠)

Zastavica

lovrenka

Poslano:
21. 12. 2024 ob 19:46

všeč! včasih je res tako malo dovolj, samo pogled v nebo

lovrenka

Zastavica

Maša GL

Poslano:
22. 12. 2024 ob 23:34

Kakšne neverjetne prizore včasih pričara nebo. Kar strmiš in strmiš.


Odlična!

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
24. 12. 2024 ob 15:26

Si želela "Omamni okus polni usta", ali "Omami okus, polni usta"?
Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

nada pecavar

Poslano:
25. 12. 2024 ob 10:34

Omami okus -to je tisti okus, ki najbol zadene, ki je najbolj omamen,

pozdrave   Nada

Zastavica

nada pecavar

Poslano:
25. 12. 2024 ob 10:37

Pomota, šele sedaj sem videla umami, je ta peti okus bom takoj popravila

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
27. 12. 2024 ob 08:59

Čakam ... :)

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

nada pecavar

Poslano:
27. 12. 2024 ob 16:59

Saj sem popravila v smislu, da so usta polna umami okusa - (poleg sladko, slano, grenko, kislo)

Torej

Umami okus polni usta.

A ni tako v redu?


Pozdrav Nada

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
28. 12. 2024 ob 17:46

Ne, nisem poznal te besede. Verjetno zato, ker je kitajska hrana edina hrana (na svetu), ki jo moj želodec ne prenese. :(

Milan Ž, - Jošt Š.

Zastavica

nada pecavar

Poslano:
30. 12. 2024 ob 16:25

Ta okus najdeš tudi v naših živilih, neki japonski raziskovalec ga je prvi opisal.

Ampak vedno, kadar ga omenim, ga sprva narobe napišem,(čeprav sem prepričana, da je pravilno napisan).

Včasih, ko sem uporabila besede pogovornega jezika, mi je bilo svetovano, naj jih dajem v narekovaj, čeprav sem v zadnjem času opazila, da jih drugi ne označujejo posebej. Bom to upoštevala za naprej.

Pozdrave Nada

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

nada pecavar
Napisal/a: nada pecavar

Pesmi

  • 21. 12. 2024 ob 11:48
  • Prebrano 407 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 98.96

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!