
Nebo se razbohoti
v mehko, gosto sivino.
Razlije lepoto po obrazu
in se vsidra v oči.
Umami okus polni usta.
Čutiš toplino
varnega naročja -
mogoče tistega prvega,
ki se ga ne spomniš;
komaj slišno mrmranje
veze sivo čipko,
ki lahkotno pada
čez tvoje robove ...
ko ti
še vedno
strmiš v nebo.
komaj slišno mrmranje
veze sivo čipko,
ki lahkotno pada
čez tvoje robove ...
Dobra!
(*_*)
všeč! včasih je res tako malo dovolj, samo pogled v nebo
lovrenka
Kakšne neverjetne prizore včasih pričara nebo. Kar strmiš in strmiš.
Odlična!
Omami okus -to je tisti okus, ki najbol zadene, ki je najbolj omamen,
pozdrave Nada
Pomota, šele sedaj sem videla umami, je ta peti okus bom takoj popravila
Čakam ... :)
Milan Ž. - Jošt Š.
Saj sem popravila v smislu, da so usta polna umami okusa - (poleg sladko, slano, grenko, kislo)
Torej
Umami okus polni usta.
A ni tako v redu?
Pozdrav Nada
Ne, nisem poznal te besede. Verjetno zato, ker je kitajska hrana edina hrana (na svetu), ki jo moj želodec ne prenese. :(
Milan Ž, - Jošt Š.
Ta okus najdeš tudi v naših živilih, neki japonski raziskovalec ga je prvi opisal.
Ampak vedno, kadar ga omenim, ga sprva narobe napišem,(čeprav sem prepričana, da je pravilno napisan).
Včasih, ko sem uporabila besede pogovornega jezika, mi je bilo svetovano, naj jih dajem v narekovaj, čeprav sem v zadnjem času opazila, da jih drugi ne označujejo posebej. Bom to upoštevala za naprej.
Pozdrave Nada
Komentiranje je zaprto!


Napisal/a: nada pecavar
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!