
Če pridem do vrat,
bodo tvoje duri zaprte?
Ko te zagledam
bodo tvoje oči z rokami zastrte?
Kam se je skril najin svet,
kje so časi minuli,
ko sva skakala po isti mlakuži?
Hodim po svoji poti,
kot vsak od nas.
Marsikaj nas na tej poti moti,
ko za vedno zapuščamo svojo vas.
Pozabimo na ljudi,
ki so z nami živeli
in se podamo v velika mesta
med pretkane zveri,
ker je pač do tja lepa cesta.
Hrepenenja ostanejo nekje globoko
in potem nekoč se spomnimo
na sedaj že raskavo mamino roko.
Kupimo kakšno rožo
in boječe do nje stopimo.
Čeprav smo se bali
nas ni nikoli pozabila,
vsak dan se je v upanju
do poštnega nabiralnika sprehodila.
Spet si bova morala vzeti čas,
da se bova na novo spoznala.
V pehanju za našo lastno srečo, pozabimo,
da se moramo zahvaliti vsakemu,
ki nam je nekoč dal našo popotno vrečo.
Vsaj pismo v nabiralniku
za trenutek vrne tej osebi
zaupanje v tvojo srečo.
Brezpogojna ljubezen, seveda! In potem vse tiste ljubezni, ki so nam v življenju veliko pomenile ... Ta pesem je sprehod po teh spominih in opomin, da se jih zares spomnimo; morda s pismom.
In kako fajn je dobiti kakšno pisemce, rožico, besedo, nasmeh. In kot pišeš, drobno pozornost v zahvalo.
Nekomu polepšati dan.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Tomaž Jevšenak
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!