Rdeče sanje

Če bil bi Rus in bi poet bil slaven,

pred dobrimi sto leti, jaz od pesmi

živel bi svojih kakor dvorni pesnik;

na plesu cesarici kak zabaven

 

dovtip bi kdaj zašepetal, pripraven,

da z njim rivala bi ugnal, ah, cel bi

se zvijal dvor od mojih šal, imel bi

še več, kakor Rasputin ljubic, zraven

 

bi mene stal, zavisten od hudiča,

a jaz smehljal bi zalim se spletičnam.

Medtem pa narod ruski, vojskovanja

 

in bede sit, bi vrgel carja s trona

in šla buržujev dolga nas kolona

za njim bi v smrt v teh strašnih, rdečih sanjah.

Matej Krevs

Maša GL

Poslano:
28. 11. 2024 ob 15:53

Malo spremenjen sonet od zadnjič?

Mislim, da si precej dodelal pesem. Nova različica se mi sliši bolje. 



Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Matej Krevs
Napisal/a: Matej Krevs

Pesmi

  • 27. 11. 2024 ob 22:16
  • Prebrano 176 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 59.04

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!