
Če bil bi Rus in bi poet bil slaven,
pred dobrimi sto leti, jaz od pesmi
živel bi svojih kakor dvorni pesnik;
na plesu cesarici kak zabaven
dovtip bi kdaj zašepetal, pripraven,
da z njim rivala bi ugnal, ah, cel bi
se zvijal dvor od mojih šal, imel bi
še več, kakor Rasputin ljubic, zraven
bi mene stal, zavisten od hudiča,
a jaz smehljal bi zalim se spletičnam.
Medtem pa narod ruski, vojskovanja
in bede sit, bi vrgel carja s trona
in šla buržujev dolga nas kolona
za njim bi v smrt v teh strašnih, rdečih sanjah.
Malo spremenjen sonet od zadnjič?
Mislim, da si precej dodelal pesem. Nova različica se mi sliši bolje.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!