
Kot rožica cveti,
se celemu svetu smeji,
ko odraščati hiti,
čeprav večino dni,
v sobi sama sedi,
se sprašuje katere poti,
naj se drži.
Ker sama pri sebi
poraza se boji.
Da samo sebe izgubi,
in se nazaj ne ulovi,
a to vse samo po njeni glavi roji.
Tako je. Lepe rožice. Ko si pomerjajo barve in štejejo listke.
Na srečo je samo obdobje.
Luštna pesmica.
Rima na "i" deluje naivno - kot rožica v samoti.
Pozdravljena in dobrodošla na Pesem si, Petra. Poskusi se izogibati rimam na i, lahko ustvariš tudi kaj v prostem verzu in uporabljaš besede tako, kot jih govorimo (v naravnem vrstnem redu),
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: Petra Bernetic
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!