
Pravijo,
da Pesnik vidi Lepoto
le Zunaj Sebe.
-
Mar lepa si Znotraj?
Ti pesniška Ptička,
žvrgoleča, o, Mladička!
Poješ nežno in tiho,
ne zavedajoč se
Glasu tvojega Toplote,
lastne le tebi Krasote.
Opevaš ta zunanji Svet,
prelivajoč Vino čez rob prta,
in vse do Vhoda tvoj'ga Vrta,
a v njem sama si najlepši Cvet.
Krasna!
Oda Poetinjam.
Poklon tja in nazaj.
Mislim, da si dala kontro Prešernu (njegovi "Poznaš poet svoj dolg?")
Hvala! :)
Imaš v mislih pesem Otona Župančiča "Veš, poet, svoj dolg?".
Vidiš, pa še vedela nisem za obstoj takega zapisa, ki mu dajem kontro. :)
Juj. Ne.
Buča jaz.
Mislila sem Pevcu, napisala pa O.Ž. o poetu. :-)
Hvala za popravek.
Viš, to pa nastane, ko pesmi berem in komentiram, namesto da bi spala sredi noči. :-))
Hehe,
meni je všeč, da komentiraš. Se potem še sama malo izobrazim o naših naroda poetih. :)
Prešernova Pevcu - mi je všeč. :)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Devina
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!