Pesnik

 

Pravijo,

da Pesnik vidi Lepoto

le Zunaj Sebe.

-

 

Mar lepa si Znotraj?

Ti pesniška Ptička,

žvrgoleča, o, Mladička!

 

Poješ nežno in tiho,

ne zavedajoč se

Glasu tvojega Toplote,

lastne le tebi Krasote.

 

Opevaš ta zunanji Svet, 

prelivajoč Vino čez rob prta,

in vse do Vhoda tvoj'ga Vrta,

a v njem sama si najlepši Cvet.

 

 

 

 

Devina

Maša GL

Poslano:
19. 11. 2024 ob 00:45

Krasna!

Oda Poetinjam.

Poklon tja in nazaj.


Mislim, da si dala kontro Prešernu (njegovi "Poznaš poet svoj dolg?")

Zastavica

Devina

Poslano:
19. 11. 2024 ob 13:23

Hvala! :)

Imaš v mislih pesem Otona Župančiča "Veš, poet, svoj dolg?".

Vidiš, pa še vedela nisem za obstoj takega zapisa, ki mu dajem kontro. :)

Zastavica

Maša GL

Poslano:
20. 11. 2024 ob 09:52

Juj. Ne.

Buča jaz.

Mislila sem Pevcu, napisala pa O.Ž. o poetu. :-) 

Hvala za popravek.


Viš, to pa nastane, ko pesmi berem in komentiram, namesto da bi spala sredi noči. :-))

Zastavica

Devina

Poslano:
20. 11. 2024 ob 12:42

Hehe, 

meni je všeč, da komentiraš. Se potem še sama malo izobrazim o naših naroda poetih. :)

Prešernova Pevcu - mi je všeč. :)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Devina
Napisal/a: Devina

Pesmi

  • 17. 11. 2024 ob 16:14
  • Prebrano 150 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 36.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!