
Jezen, še vedno boleč,
plah tvoj Pogled,
skrivoma hrepeneč.
Oh! Ti spomin!
Na najino bližino.
Zlivanje v enost Duše in Mesa.
A kaj ko Um bil naš Sovrag,
Ljubezen pa ponik'la v Mrak.
Kot zanikanje Spomina,
je sedaj tvoja Tišina,
neizrečena obeh Bolečina.
Kako stopil boš ven s prepiha,
ko pa klecne ti koleno,
že ob slutnji moj'ga Diha.
Beg in bezljanje,
premeteno premišljevanje,
ne odvrne od občutka,
ki prek' Srca nežno zapiha,
ko pozabiš držat gor zidove,
varovalne Srca tramove,
grobe prepreke Navdiha.
Naposled pa le zastaneš
ter bežno se v oči zazreš.
O, joj!
Kako sedaj pristopiti
in s teboj spregovoriti,
ko pa je hladen tvoj Pogled -
in narejena Resnoba na obrazu
mi že da misliti
o vnaprejšnjem Porazu.
Mar tako bo ostalo? -
neizrečena Ljubezen,
neizraženo obžalovanje,
vsakič znova odmre
na mojih Ustnicah.
Nikoli na dan ne privre,
do tebe žal ne prispe.
Vozel tesni ostaja,
upam, da le še do jutri,
ne vse tja do Raja,
ko vse se razplete
in Duša s preteklostjo pomete,
da naredi znova Prostor
za novih zametkov
Ljubezni Ovoj.
Naj se razplete tako, da bo za oba najbolje.
Hvala Maša.
To je že stara zgodba. Žal so se najine poti razpletle... Življenje je imelo (in ima) druge namene za naju oba. :)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Devina
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!