
Pesem tic čebljavih
poje tam v daljavi,
žvrgoli, žvrgoli,
v soncu zlatem
se vse iskri,
melodija tiho, tiho
doli odmeva,
žvrgoli, žvrgoli,
ko sonce zlato
dan budi,
ta pesem nežna
mnogim v srcu
up budi,
»mar življenje je
brez skrbi«,
tako v tihoti zali
žarek sveti,
dolino mirno
obsveti,
dan krasan
se prebudi,
glas tic smejočih
v svet hiti,
mirno, mirno
se pesem vije,
»mirno, mirno,
naj bo v svet!«,
človek v srcu
vpije
in tihi glas-
pesem tic
tihotno
se po dolini vije.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: francitraven
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!