Od ljubezni pijani dvojni sonet

Ko spisal sem ljubezenski sonet;
ga odposlal njej – v svet;
začutil spet sem željo to peklensko,
ki moj obraz jo mnogim je izdal;
da rad bi ljubkoval
in ljubil tisto poročeno žensko.

Ker pesnjenje utehe mi ne da;
me ona ne pozna;
pa sem zavil spet v tisto hišo s šankom,
in se od žalosti tako napil,
da zjutraj sem zbudil
se skupaj s potepuškim psom pod gankom.

Hud maček – v meni – s kremplji me je klal,
ko v glavi so zvonili mi zvonovi;
v dalj plesali plotovi,
ter branil mi hudič je, da bi vstal.

Pa sem spet zleknil se na tla in vzel
beležnico iz žepa razcefrano
ter besno – podivjano
sonet ta čuden pisati pričel.

Tomaž Mahkovic

Komentiranje je zaprto!

Tomaž Mahkovic
Napisal/a: Tomaž Mahkovic

Pesmi

  • 10. 10. 2009 ob 16:03
  • Prebrano 801 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 335

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!