kruiku

zvita lisica

s polnim trebuščkom leži

v njem so šibre tri

peti element

miko

Poslano:
30. 09. 2024 ob 12:55

Pil sem te in ne izpil, Ljubezen.

Ko duhteče vino sladkih trt

Užil sem te, da nisem bil več trezen

In da nisem vedel, da si Smrt.

 

Zrl sem v strašne teme svojih brezen:

In ker bil pogled je moj zastrt

Od bridkosti, nisem vedel, Smrt,

Da si najskrivnostnejša Ljubezen.


sigurno poznaš. močen kruiku. pa tudi gradnik.

lp

Zastavica

peti element

Poslano:
30. 09. 2024 ob 13:39

Brez skrbi ...

(kar se Gradnika tiče ... ;-) 

Lp!

Zastavica

Maša GL

Poslano:
30. 09. 2024 ob 13:48

Lisička :-(

Zastavica

miko

Poslano:
30. 09. 2024 ob 13:55

aja...

Zastavica

miko

Poslano:
30. 09. 2024 ob 14:01

sem mislil, da je ob rep.

Zastavica

Maša GL

Poslano:
30. 09. 2024 ob 14:19

Ne, ni repek :-(

Zastavica

maatjazh

Poslano:
30. 09. 2024 ob 14:20

Trojčki?


Zastavica

miko

Poslano:
30. 09. 2024 ob 14:23

bože...

Zastavica

peti element

Poslano:
30. 09. 2024 ob 16:38

Ljudje, res ne veste kaj so šibre ...??   :- /

Zastavica

maatjazh

Poslano:
30. 09. 2024 ob 21:56

Jaz sem mislil, da imajo šibre metaforičen pomen.  Pa zvita lisička pravzaprav tudi. To je pa zato, ker lahko pesem vsak dojema po svoje.

Zastavica

peti element

Poslano:
30. 09. 2024 ob 22:44

Se povsem strinjam, Maatjazh, in se ti hkrati opravičujem ... Glede na to, da pa je zgoraj napisano 'kuker en kruikujček', ki apriori ne 'trpi' metafor, je pa to zgolj ena žalostna slika ustreljene, že malce napihnjene, zvitoležeče živalce, žal ...

Lp Vsem!

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

peti element
Napisal/a: peti element

Pesmi

  • 30. 09. 2024 ob 09:38
  • Prebrano 265 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 156.54

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!