NIKOLI NI PREPOZNO

NIKOLI NI PREPOZNO

V svojem hotenju in Stvarnikovem imenu

želim popolno spoznati samega sebe

kar nikakor ne morem z željo doseči

kratkotrajna ugoda me hoče za se.

 

Dana nam je moč svobode

s katero ustvarjamo samostojno dejavnost

odprta so nam vrata božanstva

a mi še vedno koristimo trenutno zadovoljstvo

ki nas vrača v trpljenje pekla.

 

Bolj ko ljubiš posvetno življenje

se duša oddaljuje od čistoče neba

v človeku se javlja strah od bolezni

ker nam je krivo vedenje preblizu zla.

 

Če se približam v svoji dejavnosti peklu

sem se duhovno z mesom spojil

ki nosi vsa malodušja sveta

neumnosti bes in obup prevzema duša

in človeka prekrije že najmanjša bol.

 

Že razsvetljena duša je s tem pokvarila sebe

in s tem te neznosna bolečina opozori

začne se misel straha od smrti

a to spoznanje dušo najbolj boli.

 

Že teško rojevanje otroka

prikaže posvetnost moških

ker jim je duša z mesom vpeta

namesto da je oprijeta s čistočo duha.

 

Bolj ko se duša povezuje s telesom

meso je kot vemo materija zemlje

in z njim gola sodba in smrt

se duša z izgubo zavesti

prepusti neizprosni žrmlji neba.

 

 

tomi

miko

Poslano:
26. 09. 2024 ob 23:14

zanimivo je tudi, kako življenske okoliščine "ustvarijo" pravilo, družbeno normo in naposled zakon (kot v primeru špartancev, ki so šibke otroke izpostavljali smrti). vsi so se s tem strinjali. ali pa vsaj pisniti ni smel nihče. sočutje je slabost. tako aristotel, nietzsche, vsi, ki so videli vzor v militantni družbi. čudna so pota gospodova. ta ista šparta je obvarovala demokracijo zahoda in s tem omogočila, da se je kasneje razvilo krščanstvo, ki usmiljenje postavlja na piedestal. 

ostane, kar si rekel. tudi razsvetljena duša propade, zgreši v sponah mesa.

dandanašnji zveniva preveč zastarelo. ampak, po toči zvoniti je prepozno. jeziki so zmešani in zavozlani. kaj stori izkljucno posvetna oblast, recimo na kitajskem, že vidimo in bomo še videli. vstopili smo v vojno iz katere mogoče ni povratka. 

kaj naj rečem. lepo je spominjati kristusovo ime in, da to tukaj ni vse, kakor ves svet verjame, da je. ampak bojim se, da doniva v prazno.

srečno, tomi,

lp, m

Zastavica

Maša GL

Poslano:
27. 09. 2024 ob 22:12

Ne donita v prazno, miko.


Mlada nadebudnost mora preskusiti, kaj je dobro in kaj ne. Zato, da se nauči razločevati. Eni verjamejo na besedo, drugi morajo izkusiti na svoji koži, s posledicami vred.


Mlado telo mora biti razgreto, da gre življenje lahko naprej. Da si želimo nadaljevati vrsto. Nagoni so nam dani, da preživimo, kot posamezniki in kot človeštvo.

Ja, po defaultu se stvari izrodijo. Moralo in etiko človek tepta, potem pa dobi nogo nazaj. Zgodovina to dokazuje.


Slej ko prej pa se nekje ustavimo (ali pa nas življenje strese), da se vprašamo, kaj je kaj, kdo je kdo, kje smo in kam gremo .... odgovori pa potem kar prihajajo, vztrajno in počasi. Vztrajno in počasi. Mlini meljejo. Človek dozoreva, postane moder. In pripravljen na pot.


Tale mi je všeč: ko zberemo dovolj spoznanj o življenju in o tem, kaj je dobro in kaj je prav, smo že prestari, da bi ta spoznanja lahko uporabili.

Zastavica

Maša GL

Poslano:
27. 09. 2024 ob 22:16

tomi, hvala da si s svojimi pesmimi "uporniško alternativen" današnjemu času in modernim pogledom na svet.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 26. 09. 2024 ob 21:27
  • Prebrano 160 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 45.39

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!