
OJ, Maša,
ker cenim ko me kdo spoštuje rad in z veseljem
vračam enako, kajti stolpnica vrlin stoji
na trdnih temeljih skromnosti.
Hvala za Piko.
Skromnost ni nujno imeti malo ali potrebovati malo.
Skromnost je sposobnost: v malem videti veliko in biti tudi z malim zadovoljen.
Najmočnejši in najstabilnejši ljudje (ne fizično, ampak notranje), kar jih poznam, so, kot praviš, skromni, a jaz tu raje izberem besedo, da so preprosti , pa tudi malce optimistični in z dobrim smislom za humor.
Šibkejši, kot so ljudje, bolj so težki in zahtevni za okolico.
Pa še: odpuščanje je pomirjenje s samim seboj glede nečesa/nekoga tretjega.
Res, z odpuščanjem najdemo svoje ravnovesje, da se ne ukvarjamo s tujimi napakami, pa čeprav so prizadele tudi nas.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Svit
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!