KDO JE

 

Energija,

ki se v nas razvija,

ni opisljiva je neotipljiva.

Kako živi in kje prebiva?

V knjigi življenja 

ni stavka, besede, poglavja,

ni vedenja in znanja.

Je občutek, zaznava, intuicija,

je vtis, iluzija in vibracija.

Ni besede, ki bi opisala,

ni človeka, ki brez nje v telesu bi obstala.

V nas prebiva, sniva, se ne odkriva,

ni vidna in ni otipljiva.

Ni začetek in ni konec, je neskončnost.

Traja se spreminja, je priložnost.

Vsak se z njo sooča,

svoj namen ji omogoča.

V vsakemu od nas obstaja, 

se poraja, predaja, zavaja.

 

Ne poznam je, jo le slutim.

je ne znam prebrati, a jo čutim. 

Možgani niso zmožni razumeti

in srce boji se jo sprejeti.

Ker je večna, nima čustev, sanja,

so o njej brezplodna vsa iskanja.

 

V vsakemu od nas je ona,

ni na telefonu, računalniku zaslona.

Jih je več ali je ena?

Nima slike, ne imena.

Informacij ne izdaja,

ne odhaja, ne prihaja.

Vemo vsi, obstaja.

Pravimo ji duša,

ki nas vedno znova preizkuša,

našo dojemljivost

in minljivost.

olgasem

miko

Poslano:
24. 09. 2024 ob 03:07

zdravo olga.

energija je kar dobra beseda. misel, ki išče svoj izvor. duša je več kot energija v fizikalnem smislu, ker je umna. zato se lahko sama imenuje dobrota. dobrota po sebi pa je neskončno dobro. 

filozofi je ne najdejo (kaj je stvar po sebi ?). ne da v njih ni dobrote, ali duše ali uma ali dela-misli-energije, temveč, ker so vezani na čutnost, na realno stvar, ki je le dobrina.

vendar nam tudi po tej poti stvar, svet ostane nekje zunaj, kjer bi hotelo biti tudi samo neko počelo. prav tako svet ni projekcija našega uma, iluzija, ali naš izvor. tudi v svetu je dobrota.

če smo mi v svetu in svet v nas. počelo obojega je stvarnik, vendar mislim, da tudi svet zunaj nas "ima dušo". le da človek zaradi uma, spoznanja,smatra sebe za najbližjega temu kar je prvo. stvar pa neupravičeno pušča v temi.

toliko za malo miselne telovadbe.

mi je všeč kako razmišljaš, iz knjige življenja...

lp,m

Zastavica

miko

Poslano:
24. 09. 2024 ob 03:12

ps

neka temeljna lastnost duše zna biti mir, seveda, ko je človek tih. potem pa seveda cel kup vprašanj iz knjige brutalnosti ...

Zastavica

olgasem

Poslano:
24. 09. 2024 ob 09:01

Hvala za tvoje besede in zanimivosti. Z odgovori se pojavlja vedno več vprašanj. Kar nas potegne v raziskovanja. Vendar nikoli ne bomo našli vseh odgovorov. Ker se z vsakim odgovorom pojavi novo vprašanje. 

Lep dan Olga

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

olgasem
Napisal/a: olgasem

Pesmi

  • 23. 09. 2024 ob 12:28
  • Prebrano 184 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 14.03

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!