
Jesen barvita hitro pridi,
nestrpno pričakujem te,
nasitili smo se turistov,
prinesi mir nam spet v gore.
V trušču ni lahko živeti,
od vsepovsod so se zgrnili,
narave željni se naužiti,
kotičke vse so napolnili.
Nekoč bilo pri nas je mirno,
poletja smo se veselili,
smo vsakega lepo sprejeli,
jim gostoljubje ponudili.
Poleti zdaj vseh vrst nomade
dolina komaj še požira,
nimaš veselja še kam iti,
povsod na črno se kampira.
Kdo bo tu postavil mejo,
naj nam vse ne bo denar,
se na tiste spravljajo, jezijo,
ki za dolino jim je mar.
Jesen barvita hitro pridi,
da domačin se odpočije,
spet zadiha v svojem svetu
in se glava mu spočije.
Uh! Res. Ta naporni množični turizem.
Veliko domačinov od blizu in daleč se strinja s teboj.
Ja, pri nas postaja res hudo. Če se to ne bo čim prej na nek način omejilo, ne vem kam bomo prišli. Nimamo pravih ukrepov, ne pravega nadzora.
Lp Tolminka
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tolminka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!