Vročina

Rad bi živel na plaži v bližini oceana,
pod palmo bi sedel z nogami v vodi vse do mraka,
s prsti bi prešteval bela zrna sprana,
noč marsikatera bi bila v hladu neprespana.

Zakoreninjen v hišo sedim pod delujočo klimo
in vpijam hladno valovanje zraka,
kot, da smo v savni zunaj se potimo,
a v hiši nas ujetnikov usoda čaka.

A zunaj žge razžarjeno poletno sonce,
s prijatelji, zdaj skačemo od sence pa do sence,
ubežati si želimo iz te vroče džungle vse betonske.

V hladu gozda najdem star tolmun pod slapom,
z nežnim curkom hladi izvir ga z vodnim blagom,
hvaležno potopim se v ta zaklad narave.

Tomaž Jevšenak

Komentiranje je zaprto!

Tomaž Jevšenak
Napisal/a: Tomaž Jevšenak

Pesmi

  • 17. 08. 2024 ob 11:38
  • Prebrano 186 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 109.64

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!