V parku

Utrujen sem obstal v parku
s pogledom sem zataval med oblake
na klop sem sedel tam pod bronaste junake,
zazrt v nebo, na nebu zvezd je pajčevina.

V ozadju parka utihne prometna simfonija,
ples svetlobnih stožcev v vejah drevja,
k počitku, v hlad noči, gre spat pregreta zemlja,
na asfaltnih potkah ples svetlobe – čista čarovnija.

Sedim osamljen in počutim se izgubljeno
v mravljišču mesta prepolnega betonskih stolpov,
v noči, v vetru, v krošnjah listje prebujeno.

Zaprl sem oči in v krošnjah videl sence orlov,
pod njimi reka, polna osvetljenih čolnov,
zaslišal krik sem, moj smeh in jok v noči osvobojena.

Tomaž Jevšenak

Komentiranje je zaprto!

Tomaž Jevšenak
Napisal/a: Tomaž Jevšenak

Pesmi

  • 11. 08. 2024 ob 08:44
  • Prebrano 144 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 107.23

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!