Haiku št. 116

mak med pšenico

zgubana koža roke

seže k spominom

Bojan Foršček

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
19. 07. 2024 ob 07:59

Prepričljive podobe zaokrožene v celoto! Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

Bojan Foršček

Poslano:
19. 07. 2024 ob 09:50
Spremenjeno:
19. 07. 2024 ob 10:14

Milan - Jošt, hvala za podčrtanko.  Sem bil pa v dvomu, ali naj napišem zgubana koža dlani ali tako, kot je zapisano sedaj.                                                    Lp,   Bojan

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
19. 07. 2024 ob 12:21

Vsaka pesem se s časoma morda še razvije, dokler ne konča natisnjena na papirju.

Milan Ž.- Jošt Š.

Zastavica

Bojan Foršček

Poslano:
19. 07. 2024 ob 16:21

Izkušnje in čas temu res pritrjujeta, vedno se da še kaj popraviti. Sem pa opazil, da Slovenci nimamo pravega poimenovanja za zgornji, hrbtni del dlani. Imamo izraze, roka, zapestje in dlan. In to je vse. To se pravi, da je roka lahko od ramen do konic prstov, ali pa tudi samo od zapestja do konic prstov. Pri nogi pa je malce drugače, imamo izraze noga, gleženj, nart in podplat. Kar je izraz nart pri nogi, nam pri roki manjka. Razen, če jaz ne poznam izraza. So pa zato prsti na roki po poimenovanjih v veliki prednosti  pred nožnimi prsti. (Malce za zabavo).

Lp, Bojan

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Bojan Foršček
Napisal/a: Bojan Foršček

Pesmi

  • 18. 07. 2024 ob 06:57
  • Prebrano 296 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 139.9

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!