Resnica

Vprašanje na zmenku ga potisne v globoko razmišljanje.

S kakšno lahkoto je kot najstnik zavrgel izobrazbo, da bi nahranil upornika v sebi.

Upornika, ki zdaj v okovih sistema že pol življenja poriva vozičke s hrano in zdravili mimo umirajočih otrok.

 

Odmevajo besede prijateljev, da bi lahko bil karkoli, če bi se le malo potrudil.

Bil bi super novinar, ker vedno iščeš resnico.

Ali pa veterinar, učitelj, gledališki igralec.

Še imaš čas.

Mama, ki mu je celo odraščanje govorila, da je nesposoben za vse, ga zdaj začudeno sprašuje,

zakaj ne verjame vase.

Spet njemu podobni se tolažijo, da je vsako delo častno.

Dokler ne pridejo položnice.

 

Vse te besede ne ganejo starega upornika,

ki se počuti kot turist v svojem življenju,

ker ne najde tolmača, da bi mu prevedel svet.

Saj ima še čas, kajne?

 

Umirajočim otrokom vsaj učitelji ne bodo predavali,

da se ne sme krasti, lagati in preklinjati.

Veterinarju ne bo potrebno plačati tisoče, da bi uspavali njihovega psa.

Večni zastor oči bo poskrbel,

da ne bodo spoznali, da za postati igralec ni treba v gledališče.

 

Iz praznega žepa skoči resnica in se razbije.

V njej ni ničesar.

 

Torej? Ga nazaj iz misleče kome vrne gospodična nasproti njega.

 

Ne, ne želim si otrok.

 

 

 

 

 

 

 

Črni Kos

Svit

Poslano:
15. 07. 2024 ob 17:04
Spremenjeno:
15. 07. 2024 ob 17:05

Raje sem naiven, kot brezobziren,

to je resnica ob katero se
nenehno spotikam.

Zastavica

miko

Poslano:
15. 07. 2024 ob 19:30

če že ne vsa resnica, pa tisti drugi, bolj boleč obraz. 

vseeno mislim, da življenje ni uspeh ali zaradi uspehov.

marsikaj od slavne ljubezni splahni, ko te stolčejo, oglodajo in ožamejo, ampak, menda zato, ker smo vezani na ta fizični, rja-molj svet, onega drugega pa ne poznamo.

in, res je, meni se že mčk mudi ...

lp, crni,

m.

Zastavica

miko

Poslano:
15. 07. 2024 ob 22:28

aja, ker , ravno toliko je napaka in zaradi napak, ali boleča preobrazba.

se zdi.

lp

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
16. 07. 2024 ob 16:01

Ja Miko, resnica vcasih ne osvobodi.

Je pa nekaj zadoscenja ostati zvest samemu sebi, tudi ce to na koncu ne prinese dosti koristi.

Lepo bodi.

Lp, Nejc

Zastavica

miko

Poslano:
16. 07. 2024 ob 16:54

nejc, vedno osvobodi, ker življenje tudi zaradi koristi ni. sam počas.

lp


Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
16. 07. 2024 ob 17:11

Popraviš osnovne škrate, Crni Kos?

1. vrjame = verjame

2. " ..., da za igralce ne rabiš v gledališče."

Ali

- ... , da za postati igralec ni treba v gledališče"

Ali pa 
- "da če hočeš biti igralec, ne rabiš gledališča."

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
16. 07. 2024 ob 17:33

Miko, počasi pa vedno, drugace ne znam :)

Lidija hvala za opozorilo, popravljeno. Sem izbral drugo opcijo, mi je najbolj vsec :)


Lp, Nejc

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Črni Kos
Napisal/a: Črni Kos

Pesmi

  • 15. 07. 2024 ob 14:52
  • Prebrano 443 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 166.78

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!