
Kaj mori tvoj spomnin,
ko me počasi pozabljaš.
Vsi sprehodi, odmori
v objemu narave
v stisku betona.
Pol leta mineva
zadnjič videč tvojega seva.
Tavam po parku
kot po prazni hiši
najinih dogodivščin.
Na steni obešeni trenutki
me prosijo, da jih rešim prezira.
Obešena razstava fotografij
znova razdira.
Vse pokončam iz ljubega mira.
Ne potrebujeva novega okvirja.
Tiho upanje, da te srečam,
slišim tvoj glas.
Za minuto ali dve.
Tisti čuden pozdrav,
nasmeh pristen.
Pa greva spet vsak svojo pot.
Neusmiljen krvnik mi odsečeš glavo.
Zamerim.
Iščoč besedo
skozi strani mojega vokabularja
kot, da je ni se pretvarja,
ker ve, da se o njej z mislimi pogovarjam.
Moja dejanja ne pridejo pogojena.
Bi si pa želel imeti vsaj možnost,
da bi ti objasnil kako je grozno,
ko si pravočasno prepozno.
Ne vem;
Si bolj želim tvoje družbe?
Ali da na tvojih prvih sporočil,
če bi si s tabo čas delil
ne bi nikoli odgovoril.
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: Slepec
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!