
Sem predvčerajšnjim te prosil za nasvet,
pa mi ga nisi dala,
zato te danes prosim spet – že vnaprej ti hvala! –
za nadvse konkretnega.
Kako naj to, ki mi pomeni res veliko
in ki jo ti poznaš najbolje,
saj si z njo ves čas in vsake volje,
prepričam, da gre z mano kdaj
vsaj kaj pojest ali popit
ali na plažo lêžat vznak
in gledat v zrak, poln saharskega peska
iz Natovih rezerv diskontnih konzerv?
Obljubim, da se bom vzdržal
vsakršnih ponudb, celo spodobnih,
in da ji ne bom dajal nobenih komplimentov.
Mislim, da bi z njo se znal sprostiti
in ji narediti prijetno urico z menoj
ter hkrati s tem storiti
korak k izpôlnjenju obljube
lečečemu zdravniku, takole govorečemu:
»To poletje se nujno morate spočiti!«
Za to, da bil bi z njo, imam čas pisan,
koliko ima ga ona zame, pa ne vem,
vem zgolj, da ve, da sem ubrisan.
Všeč tale hudomušna...
LpM
Res, prav hudomušna je videti, čeprav s priokusi ;)
čestitke,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!


Napisal/a: Matroz
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!