
Rdečo kapico so starši kot otroka poslali v gozd,
kjer bivajo volkovi, najebal pa je volk, ker ga je narava naredila mesojedega.
Princ ni prepoznal pepelke brez šminke in bleščeče obleke.
Ali pa je imel le močan fetiš na stopala.
Sneguljčica v hipu pozabi na sedem palčkov,
ko jo omreži mačo, ki ga vidi šele drugič.
Oče Jankota in Metke ju pošlje v smrt, ker mu njuna mačeha v nasprotnem primeru ne bo več dala.
Ko pa se vrneta z bogatsvom mrtve čarovnice, ju odprtih rok sprejeme nazaj, mačeha pa "nepojasneno" umre.
Aladin je imel na voljo tri želje in z niti eno ni pomagal svetu na bolje.
Peter Pan je kapitana Kljuko kot prvega odpeljal v deželo Nije, slednji je zbežal, ker je pogrešal mamo.
Ampak seveda je v tej zgodbi Peter mučenik in Kljuka zlobnež.
Napol pijan ti filozofiram o svojem pogledu na pravljice, ti pa me gledaš, kot da sem ti ravnokar zažgal celo družino z mačko vred in mi praviš, da moram imeti tudi pri tako banalnih stvareh vedno prav in da sem poln samega sebe.
Kako čudne besede namenjene nekomu,
ki se počuti tako praznega.
le pri Sneguljčici je tako, da ga vidi drugič :D
Očitno mi je ušlo iz spomina, popravim, hvala Irena :)
ni bistvenoega pomena, saj jo res že prvič prevzame :)
pravljice imajo drugačno težo, ko človek izgubi naivnost, kdo ve ali je zato odrasel bolj prazen
freud je opominjal, da pacienta sicer pozdravi, ampak, da potem ostane prazen. ostanimo pacienti jbg.
dobra,
lp, m
narod je to že dojel. obstaja izrek, koji si ti pacient...
Pravljice v bistvu niso za otroke, ampak so opomniki za odrasle. Kako pokvarjen je svet?
Všeč mi je, ker opisuje dejansko stanje v družbi. Pravi vidik, ki ga marsikdo prezre.
Lp. Olga
Miti odkrivajo kar se hoče prikriti,
tolmači pa se pogosto vedejo zvito,
predvsem, če so odtujeni od svoje biti.
so pravljice, ki govorijo za sebe. jakubus galus. tehnika nam je omogočila, da danes tudi odrasli lahko tako poje, brez, tega, da mu spražiš vsa jajca na oko, in je pri tem tudi človek črne barve..
lp
razlaga. videl posnetek, opernega pevca, tudi temnopolt je bil in je res pel s tisti visokim falsetom. nisem mu šel pogledat v hlače.
Hvala vsem za komentarje :)
Miko se strinjam, realnost je past :)
Filozofski pogled na psiho
... vsekakor je zaključek, kot po navadi, češnja na torti.
Lp, Marija
V bistvu je presenetljiv zaključek tisti, ki naredi pesem za odlično. To opažam pri vseh tvojih objavah. Gradiš pripoved, potem pa vse do tedaj povedano izteče v neko čisto novo/drugo/ nepričakovano sporočilo!
Všeč!
Lp, lidija
Čestitke, Nejc! Ja, konci so super : )
... kakšen škratek se pa še vedno najde v bogastvu vsega in med vejicami ...
Lp, Marko ; )
* Lidija, v bogastvu se še skriva ;-)
* Nejc, ni zakaj ... prebrano z navdušenjem :-)
Lp, Marko
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Črni Kos
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!