Pravljice

Rdečo kapico so starši kot otroka poslali v gozd,

kjer bivajo volkovi, najebal pa je volk, ker ga je narava naredila mesojedega.

Princ ni prepoznal pepelke brez šminke in bleščeče obleke.

Ali pa je imel le močan fetiš na stopala.

Sneguljčica v hipu pozabi na sedem palčkov, 

ko jo omreži mačo, ki ga vidi šele drugič.

Oče Jankota in Metke ju pošlje v smrt, ker mu njuna mačeha v nasprotnem primeru ne bo več dala.

Ko pa se vrneta z bogatsvom mrtve čarovnice, ju odprtih rok sprejeme nazaj, mačeha pa "nepojasneno" umre.

Aladin je imel na voljo tri želje in z niti eno ni pomagal svetu na bolje.

Peter Pan je kapitana Kljuko kot prvega odpeljal v deželo Nije, slednji je zbežal, ker je pogrešal mamo.

Ampak seveda je v tej zgodbi Peter mučenik in Kljuka zlobnež.

 

Napol pijan ti filozofiram o svojem pogledu na pravljice, ti pa me gledaš, kot da sem ti ravnokar zažgal celo družino z mačko vred in mi praviš, da moram imeti tudi pri tako banalnih stvareh vedno prav in da sem poln samega sebe.

 

Kako čudne besede namenjene nekomu, 

ki se počuti tako praznega.

 

Črni Kos

pi - irena p.

Poslano:
27. 06. 2024 ob 22:31

le pri Sneguljčici je tako, da ga vidi drugič   :D

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
27. 06. 2024 ob 22:56

Očitno mi je ušlo iz spomina, popravim, hvala Irena :)

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
27. 06. 2024 ob 23:14

ni bistvenoega pomena, saj jo res že prvič  prevzame  :)

pravljice imajo drugačno težo, ko človek izgubi naivnost, kdo ve ali je zato odrasel bolj prazen

Zastavica

miko

Poslano:
27. 06. 2024 ob 23:16

freud je opominjal, da pacienta sicer pozdravi, ampak, da potem ostane prazen. ostanimo pacienti jbg.

dobra,

lp, m

Zastavica

miko

Poslano:
27. 06. 2024 ob 23:24

narod je to že dojel. obstaja izrek, koji si ti pacient...

Zastavica

olgasem

Poslano:
28. 06. 2024 ob 07:02

Pravljice v bistvu niso za otroke, ampak so opomniki za odrasle. Kako pokvarjen je svet? 

Všeč mi je, ker opisuje dejansko stanje v družbi. Pravi vidik, ki ga marsikdo prezre. 

Lp. Olga


Zastavica

Svit

Poslano:
28. 06. 2024 ob 10:13
Spremenjeno:
28. 06. 2024 ob 11:41

Miti odkrivajo kar se hoče prikriti,

tolmači pa se pogosto vedejo zvito,
predvsem, če so odtujeni od svoje biti.

Zastavica

miko

Poslano:
28. 06. 2024 ob 11:22

so pravljice, ki govorijo za sebe. jakubus galus. tehnika nam je omogočila, da danes tudi odrasli lahko tako poje, brez, tega, da mu spražiš vsa jajca na oko, in je pri tem tudi človek črne barve..

lp

Zastavica

miko

Poslano:
28. 06. 2024 ob 11:58

razlaga. videl posnetek, opernega pevca, tudi temnopolt je bil in je res pel s tisti visokim falsetom. nisem mu šel pogledat v hlače.

Zastavica

miko

Poslano:
28. 06. 2024 ob 12:02

niti nismo takrat še toliko montirali.

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
28. 06. 2024 ob 14:49

Hvala vsem za komentarje :)

Miko se strinjam, realnost je past :)


Zastavica

triglav

Poslano:
28. 06. 2024 ob 22:53

Filozofski pogled na psiho

... vsekakor je zaključek, kot po navadi, češnja na torti.


Lp, Marija

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
29. 06. 2024 ob 19:34

Hvala Marija :)

Lp, Nejc

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
01. 07. 2024 ob 21:16

V bistvu je  presenetljiv zaključek tisti, ki naredi pesem za odlično. To opažam pri vseh tvojih objavah. Gradiš pripoved, potem pa vse do tedaj povedano izteče v neko čisto novo/drugo/ nepričakovano sporočilo!

 Všeč! 

Lp, lidija

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
02. 07. 2024 ob 08:32

Hvala Lidija :)


Lp, Nejc

Zastavica

Marko Skok - Mezopotamsky

Poslano:
02. 07. 2024 ob 09:45

Čestitke, Nejc! Ja, konci so super : )


... kakšen škratek se pa še vedno najde v bogastvu vsega in med vejicami ...


Lp, Marko ; )

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
02. 07. 2024 ob 14:58

Ja, res, Marko, eno odvečno vejico sem kar jaz odstranila - tukaj:

 ... pogledu na pravljice, ti pa me gledaš, kot, da sem ti ravnokar   ....

Med kot in da seveda ni vejice.

 ... me gledaš, kot da sem ti ...

:)

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
02. 07. 2024 ob 21:59

Hvala Marko! :)

Zastavica

Marko Skok - Mezopotamsky

Poslano:
03. 07. 2024 ob 09:36

* Lidija, v bogastvu se še skriva ;⁠-⁠)


* Nejc, ni zakaj ... prebrano z navdušenjem  :⁠-⁠)


Lp, Marko 

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Črni Kos
Napisal/a: Črni Kos

Pesmi

  • 27. 06. 2024 ob 21:54
  • Prebrano 781 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 261.79

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!