
Kažu, ne valja dok grmi,
da se ljudi mole i krste;
očekujući nestanak struje
kad će se svet zaustavti za tili čas,
deda se propinje na prste
da dohvati staru, čađavu, lampu na gas.
Onda krene da nam priča priče;
nesreća je uvek bila tamo, gde sija
tamo gde je vriska, gde vrvi.
U varoši je pijačni dan u petak
kad su moja braća i komšije,
išle na sud.
Onda se svađali pred krčmom
ko će naslediti imetak;
pa sevnu noževi, zatalasaju se lokve krvi.
Zatočenika suludog vremena,
verovanja, praznoverja …
Čestitke tudi z moje strani,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: dejanivanovic
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!