
Biti nedožen.
Kaj zares to pomeni.
Da nosiš krono, a ne krvavo?
Da imaš ime in izza njega hvalo?
Biti čist, ker te življenje še ni izdalo?
Nisem!
In niti nočem biti.
Napake so me skušale utopiti
Ko v laži sem ljubezen iskal,
Ko razum čez čustva sem izbral
Brez ljubezni do sebe,
Sem se drugim razdal.
Zdaj skozi temo
Sem našel svetlobo.
Premagujoč to tegobo.
Ko dobil sem znanje, da postopam razumno.
Ko dobil sem vest, da pristopim pogumno.
Videl Boga sem v svetu
Ko me je vodil čez to čudo.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Rochus
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!