
Čudno,
kako moj narod se spreminja,
mar ničesar več se ne spominja?
Prednikov svojih ne spoštuje,
njih' modrosti, nauke zametuje.
Potrebno je, da napreduje,
po sodobnem svetu se zgleduje
a v njem moč, besedo ima denar,
za naš narod mu je figo mar.
Kdor sebe več ne zna ceniti,
ne zemlje svoje več ljubiti,
posluša le drugih nauk, nasvete,
s takim gladko se pomete.
Čudno,
kam naš narod je zabredel,
kako ta svet ga je zavedel.
Na zdravih temeljih je stal,
zdaj brez vesti bi se prodal!
Tudi jaz se sprašujem ... Morda bodo mladi naredili zasuk.
Na mladih svet stoji. Upajmo, čeprav je že veliko zamujenega.
Lp Tolminka
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tolminka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!