
OSTAL JE SAMO EDEN
Od vseh bogov
ki so vladali pred nami
postali so izmišljene legende
vsaka je bila pomembna v svojem veku.
Z znanjem in izkustvom
tisočletnih muk
so vendarle sprevideli
da ima smo eden edinstveni poduk.
Mi smo celice njegovega obstoja
sestavljamo njegov izraz
razdeljeni smo v vse organe
kot mi njega on potrebuje tudi nas.
Sami moramo spoznati sebe
in v sebi pajčevino zla
nad njo in našo božjo voljo
že grešna misel nas odvaja o boga.
Adama je grešna misel zapeljala
tako je v njem nastal pohlep
iz pohlepa so se nova zla rodila
v zavest se je vselila sovražnost rop in od boga pobeg.
Lažje nam je z enim bogom zdaj
odgovoren je za negativne misli
v našem umu je množica kradljivcev
raj krademo vsak zase
misleč en bog ne more paziti na vse.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tomi
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!