OSTAL JE SAMO EDEN

OSTAL JE SAMO EDEN

Od vseh bogov

ki so vladali pred nami

postali so izmišljene legende

vsaka je bila pomembna v svojem veku.

 

Z znanjem in izkustvom

tisočletnih muk

so vendarle sprevideli

da ima smo eden edinstveni poduk.

 

Mi smo celice njegovega obstoja

sestavljamo njegov izraz

razdeljeni smo v vse organe

kot mi njega on potrebuje tudi nas.

 

Sami moramo spoznati sebe

in v sebi pajčevino zla

nad njo in našo božjo voljo

že grešna misel nas odvaja o boga.

 

Adama je grešna misel zapeljala

tako je v njem nastal pohlep

iz pohlepa so se nova zla rodila

v zavest se je vselila sovražnost rop in od boga pobeg.

 

Lažje nam je z enim bogom zdaj

odgovoren je za negativne misli

v našem umu je množica kradljivcev

raj krademo vsak zase

misleč en bog ne more paziti na vse.

 

 

 

 

 

 

tomi

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 01. 06. 2024 ob 09:23
  • Prebrano 212 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 25.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!