
Dragi pevec na odsotni ulici, ki raznežil
si me pred kipom opevanega pesnika.
Moja srečna kri na soncu tlakovanem v tla,
ki v svoji neopaznosti se mudijo.
Še solze umrlega so oživele, ko raztrgal osivelo
si nebo, krušljiv svet z valovanjem ubranih
strun na kitari. Tvoj glas kot mehka roka boža
mojo pesem, čas, ki dandanes le malokrat se ustavi.
Naj ne bo vrvež, ki te oblega to, kar ustavilo
bi čar, notranjost, zunaj prelivajočo se v zraku.
Poj, poj še ob najhujši uri. Kot polbog,
naslonjen na zaspanost preživega mesta.
...in mrtvi so zapeli
še žive oživeli...
Lv
Tanja
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Luka Višnikar
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!