pesem

z veliko težavo sem napisal to pesem

vsaka manjkajoča vejica je zamolčano

vsaka pika udarec hud

in mi govoriš 

da letim visoko

da je življenje tu pred nosom

toda ti si tukaj ono tam

moja pesem

pa je moje življenje

in čas je že

da jo končam

miko

Svit

Poslano:
07. 05. 2024 ob 08:12

Vse kar končam danes,

bo jutri že mimo in ne tako dobro
kot naredim potem. Po navadi je bolje kot včeraj. 
Najbrž bom nekega dne tako uglašen, da ne bom več pisal.

Zastavica

miko

Poslano:
07. 05. 2024 ob 08:37

ja. in ne. saj si vendar ptičica.

lp, Svit,

m.

Zastavica

Tanja Ocelić

Poslano:
07. 05. 2024 ob 09:51

vse moje pesmi

so brez konca

ko me enkrat več ne bo

vsak konec boste dopisali vi

vi moji bralci


Lp

Tanja

Zastavica

miko

Poslano:
07. 05. 2024 ob 10:08

želel sem izpostaviti (z ozirom na vprašanje na forumu, kaj je poezija), vsaj zame, ni proizvod domišljije in umetelnosti, ni samo opis narave, temveč njen izraz.

beseda ni stvar, toda, beseda in stvar sta življenje. šele ko uvidim, da beseda je življenje, moja pesem je moje življenje.

ali bo kdaj izginila ločnica med umetnostjo in tem kaj in kako živim, je verjetno stvar učenja. 

hvala, Tanja, za tvoj uvid,

lp, m

Zastavica

Tanja Ocelić

Poslano:
07. 05. 2024 ob 10:12

beseda je živa 

in vabi nas da živimo z njo 


;)

Zastavica

miko

Poslano:
07. 05. 2024 ob 10:46

ja, neka druga dimenzija se odpira tukaj.

lp

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
07. 05. 2024 ob 10:55

dokler je ločnica, je poezija umetna stvaritev, pa ni nujno, da je to slabo, gre pa res za učenje ali iskanje besednih zvez, ki bi dale težo - žal se med branjem vidi in čuti, da so take besedne zveze prisiljene, da so v resnici nekaj, kar avtor ni, a želi z njimi izstopati

mnogo priznanih avtorjev je priznanih ravno zaradi take delavnice besed, pa spet ponavljam, da nič narobe, saj se išče svežina in nekaj novega, a zame je tako - kar v resnici ne čutiš, je lahko zanimivo, a se me ne dotakne


lpi


Zastavica

Svit

Poslano:
07. 05. 2024 ob 11:01

miko, sicer se Buda in Jezus ne prišteva k poetom,

pa vendar nista ničesar napisala.

Zastavica

miko

Poslano:
07. 05. 2024 ob 11:20

neki otrok ni govoril in so mislili, da je nem. potem pa je nekega dne rekel, juha ni slana. ko so ga vprašali, zakaj do tega trenutka ni govoril, je rekel, do zdaj je bilo vse v redu.

lp

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
07. 05. 2024 ob 11:23
Spremenjeno:
07. 05. 2024 ob 11:23

miko, to naj bi bilo v Črni Gori :) in vsak pač po svoje doživlja svoj ring of fire   :)

Zastavica

Tanja Ocelić

Poslano:
07. 05. 2024 ob 11:26

Tudi poezija

je samo beseda

katero vsak napiše

jo razume

ali jo prebere

na svoj način...


Tak...:) zdej pa šibam na šiht!

Lepo mi bodite!

Tanja

Zastavica

miko

Poslano:
07. 05. 2024 ob 11:26

ja, nekakšna moška lenoba,, ampak tudi drugče je zanimivo. z ozirom na tisti, o tem kar boli, o tem se govori.

kakšen zato ima svoj zakaj, pa je res zanimivo vprašanje.

lp

Zastavica

miko

Poslano:
07. 05. 2024 ob 11:42

takšen zato, kjer bo vsem dobro...

kar zadeva mene, dajem kar je v moji moči. videli pa smo do česa pripeljejo nasilni preobrati.

Zastavica

miko

Poslano:
07. 05. 2024 ob 12:53

ne morem zbrisati komentarjev, ki so odgovor na irenine komentarje. kakšna nebuloza.

Zastavica

miko

Poslano:
07. 05. 2024 ob 13:08

pi, kar na ignoriranje te mi je dal sam od sebe. sorči.

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
07. 05. 2024 ob 13:14

miko, js vem, da me ti nikoli ne bi  :)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 07. 05. 2024 ob 06:14
  • Prebrano 369 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 219.98

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!