
z veliko težavo sem napisal to pesem
vsaka manjkajoča vejica je zamolčano
vsaka pika udarec hud
in mi govoriš
da letim visoko
da je življenje tu pred nosom
toda ti si tukaj ono tam
moja pesem
pa je moje življenje
in čas je že
da jo končam
Vse kar končam danes,
bo jutri že mimo in ne tako dobro
kot naredim potem. Po navadi je bolje kot včeraj.
Najbrž bom nekega dne tako uglašen, da ne bom več pisal.
vse moje pesmi
so brez konca
ko me enkrat več ne bo
vsak konec boste dopisali vi
vi moji bralci
Lp
Tanja
želel sem izpostaviti (z ozirom na vprašanje na forumu, kaj je poezija), vsaj zame, ni proizvod domišljije in umetelnosti, ni samo opis narave, temveč njen izraz.
beseda ni stvar, toda, beseda in stvar sta življenje. šele ko uvidim, da beseda je življenje, moja pesem je moje življenje.
ali bo kdaj izginila ločnica med umetnostjo in tem kaj in kako živim, je verjetno stvar učenja.
hvala, Tanja, za tvoj uvid,
lp, m
beseda je živa
in vabi nas da živimo z njo
;)
dokler je ločnica, je poezija umetna stvaritev, pa ni nujno, da je to slabo, gre pa res za učenje ali iskanje besednih zvez, ki bi dale težo - žal se med branjem vidi in čuti, da so take besedne zveze prisiljene, da so v resnici nekaj, kar avtor ni, a želi z njimi izstopati
mnogo priznanih avtorjev je priznanih ravno zaradi take delavnice besed, pa spet ponavljam, da nič narobe, saj se išče svežina in nekaj novega, a zame je tako - kar v resnici ne čutiš, je lahko zanimivo, a se me ne dotakne
lpi
miko, sicer se Buda in Jezus ne prišteva k poetom,
pa vendar nista ničesar napisala.
neki otrok ni govoril in so mislili, da je nem. potem pa je nekega dne rekel, juha ni slana. ko so ga vprašali, zakaj do tega trenutka ni govoril, je rekel, do zdaj je bilo vse v redu.
lp
miko, to naj bi bilo v Črni Gori :) in vsak pač po svoje doživlja svoj ring of fire :)
Tudi poezija
je samo beseda
katero vsak napiše
jo razume
ali jo prebere
na svoj način...
Tak...:) zdej pa šibam na šiht!
Lepo mi bodite!
Tanja
ja, nekakšna moška lenoba,, ampak tudi drugče je zanimivo. z ozirom na tisti, o tem kar boli, o tem se govori.
kakšen zato ima svoj zakaj, pa je res zanimivo vprašanje.
lp
takšen zato, kjer bo vsem dobro...
kar zadeva mene, dajem kar je v moji moči. videli pa smo do česa pripeljejo nasilni preobrati.
ne morem zbrisati komentarjev, ki so odgovor na irenine komentarje. kakšna nebuloza.
pi, kar na ignoriranje te mi je dal sam od sebe. sorči.
miko, js vem, da me ti nikoli ne bi :)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: miko
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!