
Tu – v mestu ki najlepše je na svetu
Skupinica turistov je obstala
Lepote mesta fotkajo zijala
So družba tudi muzi in poetu
Genialnost Plečnika je mestu dala
Kar nam in mnogim tujcem zdi se vredno
V zahvalo mojstru hranimo mu bedno
Svetinjo ki v propadu je obstala
Na Čopki pod McDonaldom domuje
Brezdomec – skrit je za grmado cvetja
Ob Slonu drugi išče si zavetja
O le čigava nora umska beda
V tla vtisnila Ljubljani krasotici
Da s petami teptamo po Zdravljici
Dobrodošla kritičnost odprtih oči! Čestitke!
Milan Ž. - Jošt Š.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: dedihajka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!