BEDNA (BELA) LJUBLJANA

Tu – v mestu ki najlepše je na svetu

Skupinica turistov je obstala

Lepote mesta fotkajo zijala

So družba tudi muzi in poetu

 

Genialnost Plečnika je mestu dala

Kar nam in mnogim tujcem zdi se vredno

V zahvalo mojstru hranimo mu bedno

Svetinjo ki v propadu je obstala

 

Na Čopki pod McDonaldom domuje

Brezdomec – skrit je za grmado cvetja

Ob Slonu drugi išče si zavetja

 

O le čigava nora umska beda

V tla vtisnila Ljubljani krasotici

Da s petami teptamo po Zdravljici

dedihajka

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
08. 05. 2024 ob 13:36

Dobrodošla kritičnost odprtih oči! Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

dedihajka
Napisal/a: dedihajka

Pesmi

  • 03. 05. 2024 ob 00:36
  • Prebrano 272 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 134.62

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!