
Pomlad se spet je v belo preoblekla,
z odejo sramežljivo se pokrila,
cvetoč obraz si s snegom osvežila.
Je zima že besedo zadnjo rekla?
Je barve s snegom le še bolj razkrila?
Cvetov čarobnih, upam, z vej ni slekla,
ko mraz čez sadovnjak je, vrt razvlekla,
staljeno, mrzlo vodo tam razlila.
Izzivi v čas postavljeni so teža,
v trenutku nas podre, zapre, blokira,
pletena, tanka je obupa mreža,
a hkrati je spodbuda, pot odpira,
v ponovno rojstvo naravnana reža,
življenski krog narave v nas podpira.
Lep pomladni sonet, a v drugi kvartini je potrebno popraviti napako v sklonu (rodilnik - (koga ali česa NI slekla )). Torej
-ni slekla čarobNEGA cvetja
da pa bo šlo metrično skozi, spremeniš v "cvetov čarobnih"
In seveda - bolj dosledno morač postaviti vejice na svoja mesta
Je barve s snegom le še bolj razkrila?
Čarobno cvetje Cvetov čarobnih, upam, z vej ni slekla,
ko mraz čez sadovnjak je, vrt razvlekla,
staljeno mrzlo voda tam razlila.
lp, Lidija
Komentiranje je zaprto!


Napisal/a: olgasem
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!