
Za nek slovenski film sem bil izbran,
(ne smejte se!) za župnika-statista.
In tak, med pavzo na snemalni dan,
sem šel na sprehod. Vzbujala je tista
liturgična obleka moja vtis, da
zares sprehaja se častiti sam
po božji njivi s soncem obsijan.
Tam srečal sem grobarja-bagerista,
pojoč je kopal jamo nenavadno,
pozdravim ga: »Bog daj, kako globoka
je gomila?« »A tale? Tam od oka,
slab meter.« »Res ni preplitek ta izkop?«
»Gospod duhovnik,« mi odvrne hladno,
»raka ta slovenskega je filma grob.«

![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!