V Ledini stopaja

Pogrej si dlani, sopotnica moja,

ledena kopel že polna je znoja!

Pronicajo v dušo misli mi znane …

Zakaj zdaj ostale s tabo so same?

 

Glej, vitez brez meča sredi sem boja,

in sveče prečrne nimajo loja.

Vlak se ne vrne in ptica zastane,

ker temno je okno s tvoje poljane.

 

Na drugi je strani prazna postaja,

po njenih peronih letajo vrane,

korak pa tvoj težji in zaostaja. 

 

Prislonim ti lestev gori do raja, 

povem ti, ostani, scelim vse rane,

s časom pokrivam Ledino stopaja.

F2#Caki

Dejan Bosil

Poslano:
17. 01. 2024 ob 23:45

Caki,

čestitke in pohvala!

Lep pozdrav, Dejan

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

F2#Caki
Napisal/a: F2#Caki

Pesmi

  • 13. 01. 2024 ob 13:45
  • Prebrano 764 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 168.89

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!