Deček in privid

Na koncu mesta, kjer je rob od barja,
kot majhen duhec, je hodilo dete.
Nad njim je še lebdela mrzla zarja
in ptice brez glasu, še neopete.

Tedaj se iz močvirja je povzpela,
kot sapa, ki pihlja čez trave šaša.
Nevidna vsem, le dečka je prevzela,
podoba nje, ki fanta tiho vpraša:

O, sinko moj, se spomniš svoje mame ...
Le  tih šepet je; veter bilke maje.
In stegne roke, ga tesno objame -
ta sapica; z mehkobo in smehljaje.

Še sonce vrata je tedaj odprlo
in meglo vso s svetlobo presijalo,
Veselo, nagajivo vanj je zrlo,
ga poljubilo in toplo obdalo.

Zaznal je zdaj z otroškimi čutili,
kako se vse je naokrog majalo,
so topli žarki solzé mu sušili,
stotine sončkov se je z njim smejalo.

In zjutraj, ko je lovec šel na jago,
je v ločju drobceno telo ležalo.
Se k divji roži je priželo blágo,
z nasmehom, kot bi lepo knjigo bralo.

triglav

Svit

Poslano:
18. 12. 2023 ob 11:14

Uh, pretresljivo lepo.

Zastavica

triglav

Poslano:
18. 12. 2023 ob 11:23

Hvala, Svit

December nekako kar sam narekuje teme s žalostno vsebino.


Bodi dobro!

Marija

Zastavica

Nada

Poslano:
18. 12. 2023 ob 14:19

Tako zelo žalostno in hkrati nežno in lepo; kot pravljica Deklica z vžigalicami ...

Zastavica

triglav

Poslano:
18. 12. 2023 ob 17:50

Hvala, Nada za branje in dotik.

Mislim, da je po raznih mladinskih domovih, v reji ali kakšni drugi obliki varstva, še veliko otrok, ki v mesecu, ko se drugi veselijo, oni nimajo res svojega doma ali svojcev. 

Za vse te, je ta pesem.


Bodi dobro, Marija

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
18. 12. 2023 ob 22:01

Kljub hladu ga je v prividu objela mamina toplota. Vse ostalo je zastalo. Greje!

Zastavica

triglav

Poslano:
19. 12. 2023 ob 09:50

Hvala, Caki, za branje in dotik.


Lp,

Marija

Zastavica

Dejan Bosil

Poslano:
20. 12. 2023 ob 11:30

Marija,

lepa pesem, vredna večkratnega branja!

Lep pozdrav, Dejan

Zastavica

Ivan Gaćina

Poslano:
20. 12. 2023 ob 11:57

Zaista zaista izvrsno!

Mnogo navodi na razmišljanje.

I mnogo je toga u ovoj pjesmi.

Ivan

Zastavica

triglav

Poslano:
20. 12. 2023 ob 15:46

Hvala Dejan, vesela sem tvojega komentarja. Mi veliko pomeni.


Bodi dobro, M

Zastavica

triglav

Poslano:
20. 12. 2023 ob 15:52

Hvala tudi tebi, Ivan, za postanek, branje in osebni dotik.


Bodi dobro, M



Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
20. 12. 2023 ob 19:31

Čestitke k s svetlobo obdani baladi,

lp, Ana

Zastavica

triglav

Poslano:
20. 12. 2023 ob 20:51

Hvala, Ana.


Lp, M

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
23. 12. 2023 ob 08:53

Čudovita balada, draga Marija, hotela sem reči kaj več, pa ne gre in tudi treba ni. Pesem govori sama zase. 


Objem in lepe praznične dni 

pi

Zastavica

koni

Poslano:
27. 12. 2023 ob 16:27

Draga Marija, z zamudo, ampak s tehtnim razlogom, ti šele danes čestitam k podčrtanki, prelepi baladi, ki me je nagovorila ... v času, ko si podajata roko staro in novo leto pa ti želim še veliko veselja z ustvarjanjem novih.

Želim ti lepe praznike, leto 2024 pa naj ti izpolni vse, kar si želiš in vse, kar želiš deliti z drugimi.

Srečno naj bo!

Z lepimi pozdravi,

Breda

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

triglav
Napisal/a: triglav

Pesmi

  • 18. 12. 2023 ob 10:45
  • Prebrano 655 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 405.03

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!