
Na koncu mesta, kjer je rob od barja,
kot majhen duhec, je hodilo dete.
Nad njim je še lebdela mrzla zarja
in ptice brez glasu, še neopete.
Tedaj se iz močvirja je povzpela,
kot sapa, ki pihlja čez trave šaša.
Nevidna vsem, le dečka je prevzela,
podoba nje, ki fanta tiho vpraša:
O, sinko moj, se spomniš svoje mame ...
Le tih šepet je; veter bilke maje.
In stegne roke, ga tesno objame -
ta sapica; z mehkobo in smehljaje.
Še sonce vrata je tedaj odprlo
in meglo vso s svetlobo presijalo,
Veselo, nagajivo vanj je zrlo,
ga poljubilo in toplo obdalo.
Zaznal je zdaj z otroškimi čutili,
kako se vse je naokrog majalo,
so topli žarki solzé mu sušili,
stotine sončkov se je z njim smejalo.
In zjutraj, ko je lovec šel na jago,
je v ločju drobceno telo ležalo.
Se k divji roži je priželo blágo,
z nasmehom, kot bi lepo knjigo bralo.
Hvala, Svit
December nekako kar sam narekuje teme s žalostno vsebino.
Bodi dobro!
Marija
Tako zelo žalostno in hkrati nežno in lepo; kot pravljica Deklica z vžigalicami ...
Hvala, Nada za branje in dotik.
Mislim, da je po raznih mladinskih domovih, v reji ali kakšni drugi obliki varstva, še veliko otrok, ki v mesecu, ko se drugi veselijo, oni nimajo res svojega doma ali svojcev.
Za vse te, je ta pesem.
Bodi dobro, Marija
Kljub hladu ga je v prividu objela mamina toplota. Vse ostalo je zastalo. Greje!
Marija,
lepa pesem, vredna večkratnega branja!
Lep pozdrav, Dejan
Zaista zaista izvrsno!
Mnogo navodi na razmišljanje.
I mnogo je toga u ovoj pjesmi.
Ivan
Hvala Dejan, vesela sem tvojega komentarja. Mi veliko pomeni.
Bodi dobro, M
Hvala tudi tebi, Ivan, za postanek, branje in osebni dotik.
Bodi dobro, M
Čestitke k s svetlobo obdani baladi,
lp, Ana
Čudovita balada, draga Marija, hotela sem reči kaj več, pa ne gre in tudi treba ni. Pesem govori sama zase.
Objem in lepe praznične dni
pi
Draga Marija, z zamudo, ampak s tehtnim razlogom, ti šele danes čestitam k podčrtanki, prelepi baladi, ki me je nagovorila ... v času, ko si podajata roko staro in novo leto pa ti želim še veliko veselja z ustvarjanjem novih.
Želim ti lepe praznike, leto 2024 pa naj ti izpolni vse, kar si želiš in vse, kar želiš deliti z drugimi.
Srečno naj bo!
Z lepimi pozdravi,
Breda
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: triglav
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!