
Ne bomo odšli
Obožujemo jo, tako kot ljubimo mošus in jantar.
Radi jo imamo, kot imamo radi pšenico, ki zori na gumnu.
Kot oljčno olje in timijan.
Ljubosumni smo nanjo, kot je ona ljubosumna na svoj nepremagljiv narod.
Koliko krvi je odteklo v rekah žalosti.
Koliko mater je jokalo nad otroki, ki so jih sprejele v svoj objem.
A ta palestinska dežela ni molčala.
Ostali smo v njenem srcu kot svila, z vsakim rojenim otrokom je postala svobodna.
Milan Ž.
Komentiranje je zaprto!


Napisal/a: faeq
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!