NE BOMO ODŠLI

 

Ne bomo odšli

 

Obožujemo jo, tako kot ljubimo mošus in jantar.

Radi jo imamo, kot imamo radi pšenico, ki zori na gumnu.

Kot oljčno olje in timijan.

Ljubosumni smo nanjo, kot je ona ljubosumna na svoj nepremagljiv narod.

Koliko krvi je odteklo v rekah žalosti.

Koliko mater je jokalo nad otroki, ki so jih sprejele v svoj objem.

A ta palestinska dežela ni molčala.

Ostali smo v njenem srcu kot svila, z vsakim rojenim otrokom je postala svobodna.

 

faeq

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
06. 12. 2023 ob 13:03

Sveta si, zemlja, in blagor mu, komur plodiš ... (O. Župančič)


Čestitke za globok pesniški izspev!

Milan Ž.

Zastavica

Faek Al Khatib

Poslano:
06. 12. 2023 ob 14:07

Hvala Milan za podčrtanko.

Lp

Faeq

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

faeq
Napisal/a: faeq

Pesmi

  • 05. 12. 2023 ob 18:24
  • Prebrano 330 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 84.18

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!