
na gazi krvave kapljice
kontrola sladkorja
kontrola maščob
v krvi
napiti prejedeni pohlepni
le majhen rdeč madež
ne boli
navajen si
na velike obroke
malih ljudi
Čeprav statist imam v svojem filmu glavno vlogo, hkrati sem režiser, lučkar in postavljavec kulis...Vsak dan merim pritisk, sladkor, da bi vozilo kljub šibkim točkam delovalo. Naj drugi delajo kar sem jim zdi, nemara bo vsak ugotovil, kot sem sam, da ni vse dobro in prav kar počnem.
Svit, hvala za komentar.
(Naj drugi delajo,kar se jim zdi?)
Irena svojo svobodno voljo sem pogosto prikrojil svojim zahtevam, čeprav sem vedel da ravnam narobe, toda ko sem ugotovil, da škodim tako sebi kot drugim sem odnehal. V tej luči mislim da pustim drugim naj počno kar hočejo. Meni je lahko kdo rekel, da delam napačno, ma se nisem kaj dosti zmenil. Kri pa je življenje...Gaza geto in žrtvenik...
miko
Ja, razumem, Svit, morda se res zdi, da nagovarjam za bolj zdravo življenje. In tu se strinjam s teboj, to mora vsak zase razčistiti.
ne nagovarjam, le opazujem ... in zlagam slike
Vse dobro ti želim
i
Vsak dan rdeča statistika "na gazi" ... Za koga? Namesto koga so padli in se posušili rdeči madeži v "gaz"? To boli, ne pik na prstu! Lp, Caki
Do sedaj, Življenje več kot 4000 otrok.
Življenje Več kot 3000 žensk. 2390000 lačnih in željnih ust brez zdravila brez bolnišnice.
Je res samo statistika.
Lepa pesem Irena. Hvala.
Lp
Faeq
Pesem je zame zelo, zelo aktualna! Ljudje v bogati družbi pasivno čakajo, da zdravje pride "skozi tablete". Uživaštvo (med drugim prenažiranje) ostaja in dobri nasveti ne pomagajo. Do kdaj??
Caki, hvala za pronicljiv komentar. Zmeraj semvesela tvojih besed.
lp
pi
Dragi Faeq, včeraj sem gledala kar nekaj dokumentarnih oddaj, ki pričajo (tudi s posnetki) o stoletni krivici na palestinski zemlji. Poslušala pa sem tudi rabina, ki bi ga moral slišati ves svet, da bi razumeli, kaj je sidonistvo.
Razen glasu, ki ne seže prav daleč, nimam moči ... svet se kot zmeraj v rokah močnikov vrti.
lp
pi
Draga Nada, družba je vse bolj nezdrava, v mislih in dejanjih. Menda mora biti tako - ko pride cikel uničenja. Kako ozavestiti druge? Kot pravi Svit - nemogoče je premikati sinapse v tujih glavah.
lp
pi
Kako aktualna in presunljiva pesem, temelječa na besedni asociaciji!
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: pi - irena p.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!