
Tam hišica je na deželi,
v njej skromni
a modri in ponosni
so ljudje živeli.
Zelo so se trudili,
da dom bi ohranili,
delali, garali,
da vse bi preživeli.
Prišle so vojne vihre,
jih usodno razdelile,
skozi mnoga leta rane
se niso zacelile.
Počasi dom propada,
črv sovraštva ga razjeda,
v hišici na deželi
je nered in zmeda.
Ta dom je dragocen
a v njem razkola je globina,
nihče ga ne rešuje -
ne postani razvalina!
Teh usod je pri nas veliko. Žalostno ... žalostna pesem ...
Hišica na deželi je tudi prispodoba slovenskega naroda.
lp
Tolminka
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tolminka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!