PONOSNA

 

Sledim drobtinicam izžetega srca.

Verjamem, da me vodijo samo domov,

v objem, kjer ni s(r)amote več in ne okov.

A prazen je, odmev se sliši do neba.

 

Ljudje so tam, a o otroštvu ni sledov.

Vstopila v čas sem brez življenja in brez dna.

Ljubezni nisem razumela, je bila?

Zelenja se plevel le vzpenja prek grobov.

 

Drobtinice pozobala je ptica. Čas.

Zdaj vem, da vse imelo je le svoj namen.

Ne iščem več, v preteklosti srca izraz.

 

Ker odločitve so le moje za prevzem. 

Ponosno gledam zdaj preteklosti v obraz.

Življenje svoje vzela sem v ljubeč objem.

olgasem

triglav

Poslano:
11. 10. 2023 ob 11:11
Spremenjeno:
11. 10. 2023 ob 11:12

Trikrat prebrala in res se me je dotaknil ta sonet, draga Olga!

Zelo lepo napisanooo!

❤️

Lp, Marija


Ps.:

odmev še sliši ---->tukaj se je verjetno skril škratek?


In rima"obraz", enkrat bi jo mogoče zamenjala.

Zastavica

olgasem

Poslano:
11. 10. 2023 ob 12:50

Hvala Marija, za podrobno branje. Sploh nisem opazila, da sem dvakrat uporabila obraz. Pa tudi strešice moj telefon včasih kar po svoje napiše.

Lp. Olga

Zastavica

Mateja Vrhovc Mestnik

Poslano:
11. 10. 2023 ob 16:29

Olga, hvala za močno čustveno pesem, še posebej za

"Ponosno gledam zdaj preteklosti v obraz."

LpM

Zastavica

olgasem

Poslano:
11. 10. 2023 ob 17:18

Hvala Mateja

Ja, res ko odpustiš in sprejmeš potem si lahko svoboden in ponosen. 

Lp. Olga

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
11. 10. 2023 ob 18:25
Spremenjeno:
12. 10. 2023 ob 08:54

Draga Olga, potencialni sonet z bolečim, z lepim sporočilom. 

Hvaležni, da zmoremo iti naprej in se s hvaležnostjo ozreti nazaj.


lp

pi

Zastavica

olgasem

Poslano:
11. 10. 2023 ob 18:51

Hvala 

Potencialni ... ?

Kje sem zgrešila draga pi

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
11. 10. 2023 ob 20:32
Spremenjeno:
11. 10. 2023 ob 22:44

Draga Olga,

v verzih imaš 12 zlogov,  kar me je zbodlo ob prvem branju, ker naj bi jih bilo 11, če gre za italijanski ali slovenski sonet - enajsterec.

Če gre za primer aleksandrinca (12 zlogov), pa se opravičujem za moj pomislek. Menda je dovoljen jamb in potem vse štima. :)  a  o tem bolj malo vem.


Sem se malce prehitela?   Na kar nisem prav nič ponosna. :)

lp

pi

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

olgasem
Napisal/a: olgasem

Pesmi

  • 11. 10. 2023 ob 09:59
  • Prebrano 336 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 54.8

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!