Igra z oblastjo - domačijska

Se še spomneš, prjatu, kok sma na vlaku za Zenico igrala jamb?
in nama je policaj – ne, nene; miličnik – miličniki so takrat bli u modi –
tam že milicionari – no, se še spomneš, kok nama je milicionar prepovedu igro v kupeju,
češ de kocka nije dozvoljena.
- Pa dobr sej ne špilama za dnar …!
- Nemoj ti meni … Kako, da ja znam, da vi ne igrate za pare …
to su ti igre na sreću, i nisu dozvoljene. I basta!
- Pa … čujte … pa …
- Ma, nemoj ti meni, da se izgovaraš puno, mogu ja da vas izbacim sa voza
pa da vidiš što znači protiviti se vlasti.
- Ej, dobr, dobr – no, pa nej bo. Ne?
Bolje da ispadnem budalo nego da ispadnem sa voza, sm si mislu,
pa neč več reku.
Pa je ratal vse tih, smejat sma se nehala, in pot se je poslabšala.
Pa sma nehala igrat jamb in vse druge igre,
ki jih ima Oblast v oblasti …
sma se pa začela
špilat z živlejem
... u kolkr se ži prej nisma ...

Tomaž Mahkovic

Komentiranje je zaprto!

Tomaž Mahkovic
Napisal/a: Tomaž Mahkovic

Pesmi

  • 07. 09. 2009 ob 09:05
  • Prebrano 857 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 90

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!