PODHRANJENA

 

sestradan otrok sem

ki zgrabi

ponujeno rezino

 

nisem lačna kruha

goltam stihe

vseh vrst

vso lakoto za nazaj

skušam potešiti

 

goltam bruham

goltam sčasoma

grizem izpljunem

 

ko ne bom več lačna

bom drugačna

Mateja Vrhovc Mestnik

Brezinbor

Poslano:
31. 08. 2023 ob 09:06

Mateja, ni kaj posebej dodati. Lepo si ubesedila svoja občutja. Naj se zlepa ne nasitimo poezij. Takšnih ali drugačnih, svetlih, temnih ...

Pozdrav!

B.

Zastavica

Svit

Poslano:
31. 08. 2023 ob 09:12

Moj duh se hrani z ustvarjalno mano ali prano, ki je čista sončna energija, moje telo, pa rabi snov da se premikam, delujem. Brez mane bi bilo moje fizično bivanje ubogo in klavrno. 

Zastavica

miko

Poslano:
31. 08. 2023 ob 10:46

težko se ovemo, da živimo tudi z ozirom na um in zaman poskušamo iz narave izpeljati kar bi zadostilo tudi naše duhovne potrebe. pri vseh ljudstvih iz davnin najdemo pesmi in ja, religiozna bitja smo.

ni skrbi, da bi se tega nasitila. mogoče tudi na našo nesrečo, saj si včasi zaželiš miru od večnih vprašanj.

iskrena izpoved.

lp, m

Zastavica

Mateja Vrhovc Mestnik

Poslano:
31. 08. 2023 ob 11:58

Brezinbor, Svit, Miko, prisrčna hvala za odziv.

LpM

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
03. 09. 2023 ob 21:29

Tudi mene se je pesem dotaknila, črtala bi le drugi verz druge kitice (tega mi ni manjkalo), premisli in če želiš, popravi,


lp, Ana

Zastavica

Mateja Vrhovc Mestnik

Poslano:
03. 09. 2023 ob 23:55

Hvala, Ana, sem ga brisala.

LpM

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
04. 09. 2023 ob 20:31

Čestitke k pesmi o posebni lakoti,

lp, Ana

Zastavica

Mateja Vrhovc Mestnik

Poslano:
04. 09. 2023 ob 20:46

Hvala, Ana, za podčrtanko.

LpM

Zastavica

olgasem

Poslano:
09. 09. 2023 ob 10:06

Čestitke k podstavki.

Lp. Olga

Zastavica

Mateja Vrhovc Mestnik

Poslano:
09. 09. 2023 ob 11:44

Prisrčna hvala, Olga.

LpM

Zastavica

olgasem

Poslano:
09. 09. 2023 ob 14:29

Ojoj, šele sedaj opazila napako.

Podčrtanko. No bi jo očitno dala rada na podstavek.

Lp. Olga


Zastavica

miko

Poslano:
15. 11. 2023 ob 05:23

ja, je nekaj drugačnega. piši, piši ...

lp

Zastavica

Mateja Vrhovc Mestnik

Poslano:
15. 11. 2023 ob 09:55

Miko, prisrčna hvala za spodbudne besede.

LpM

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Mateja Vrhovc Mestnik
Napisal/a: Mateja Vrhovc Mestnik

Pesmi

  • 31. 08. 2023 ob 07:47
  • Prebrano 487 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 155.44

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!