Ne maram senc, ki jih mečejo sveče!
Ne maram prijetnih melodij,
ki me silijo k plesu,
ki jih pojem in pojem in pojem...
Ne maram vonja dišečih paličk,
ki se mi zažre v kožo, v lase, v spomin...
Ne maram gledati plesa snežink pred mojim oknom,
ne soja polne lune,
ne zvezd,ki jih je to noč milijone..
Ne maram spominov!
Nočem spominov!
Nočem biti sama!
cmera