
V zvoniku odbila
je ura poldan
in dan se prevesil
je v popoldan.
Drobne deklice, dečki
pod vasjo smo se zbrali,
da skupaj v šolo
bi se podali.
Torbe na ramah
so nam visele,
glavice mlade
si znanja želele.
Pot v šolo
bila vaška je cesta,
po kolovozu,
čez travnike,
vse tja do mesta.
Tam zgradba 'mogočna'
nas je pričakala
in množica šolarjev,
se je vanjo pognala ...
Na mizah črnilniki,
v naših rókah peresa,
po črtanih zvezkih,
smo pisáli čudesa.
Halje pred packami
so nas varovale,
da skormne obleke,
bi čiste ostale.
Tovarišica želela
nas je dobro spoznati,
sočutna in blaga
bila je kot mati ...
Še lepša od šole
bila pot je domov,
po vseh stranpoteh,
na naših postankih,
veselje in smeh!
Ta pot se zavlekla
je včasih v ure,
po kokošnjakih,
že spale so kure ...
Ko prišli smo v vas,
bile luči so prižgane,
starši pa imeli
besede odbrane.
Hvala za prikupnen šopek nostalgije, ki poboža tisto najbolj človeško v nas.
LpM
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tolminka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!