DAMAČE GAUARICA (narečna)

Kakuo lpuo se sliš

Tminščina ta stara,

le mala ih dabiš

k' je gauarit še znada.

 

Jma pasebna melodije

ta naša gauarica,

k' se damačini aglasije,

ti prou pabuoža lica.

 

Tu usadan na Tmin

se kšna pristna še pavje,

na žalast skuoz le min

se pasmejje ldje...

 

Še dans ta prabe Tmince

ni lahna zastapit,

če pritč ad kuod drguod,

se muorš prou patrudit!

 

(V knjižni jezik naj si prevede vsak sam.)

 

                                                       

tolminka

Gregor Markič Factotum

Poslano:
25. 04. 2023 ob 08:26

Imenitna! Hvala.

Zastavica

Bojan Foršček

Poslano:
25. 04. 2023 ob 09:34

Ja, včasih sem tminščino tekoče govorno obvladal. Korak po korak po preselitvi v Ljubljano s sedmimi leti starosti, pa je žal izginila iz mojega spomina. Za kar mi je žal. Spomnim se, da sem kot otrok v tminščini nekoč napisal humoresko, ki so se ji odrasli prav prisrčno nasmejali.

Lp,   Bojan

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

tolminka
Napisal/a: tolminka

Pesmi

  • 25. 04. 2023 ob 06:02
  • Prebrano 411 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 85.44

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!