Zasvojenost

Čudim se sebi, ko z obema rokama sprejemam

vse, za kar nikoli ne bi prosila.
Z isto vnemo dajem od sebe vse,
za kar me prosijo.
 
In se trošim.
In sem iztrošena.
Izgorela gledam, kako še naprej gorim.
Brez ognja.
 
Če problemi nastanejo takrat, ko jih vidimo,
jaz vidim dvojno.
 
Povabim jih, posedemo se za mizo,
lepo jih pogostim in klepetamo dolgo v noč.
Prijateljsko!
Potem mirno zaspijo.
Pokrijem jih, da ne pozebejo.
Razvajam jih.
Tudi oni mene razvajajo.
Do zasvojenosti!
Bojim se za njih, zato ne spim.
 
Na lepem se sprehajam po gozdu in
jih obešam na veje kot novoletne okraske.
Svetijo se. Srečna sem. 

branka

Ana Porenta

urednica

Poslano:
04. 04. 2023 ob 18:32

Všeč mi je pridih samoironije in veš da bi tokrat pa odstranila zadnji verz ;)


Lp, Ana

Zastavica

branka

Poslano:
04. 04. 2023 ob 18:55

Hahahaha... a veš, da sem tudi jaz razmišljala o tem.

Pa ga dajva!

Lp

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
04. 04. 2023 ob 18:57

Čestitke,

lp, Ana

Zastavica

branka

Poslano:
04. 04. 2023 ob 18:59

Hvala, Ana.

Zdaj bom vesela odpeketala na jogo.

Bodi lepo.

Branka

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

branka
Napisal/a: branka

Pesmi

  • 30. 03. 2023 ob 08:26
  • Prebrano 437 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 148.17

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!