
PRIDI NOCOJ
Pridi nocoj k vrbi ob reki,
ko luna bo rumeno svetila,
žalujka bo veje k vodi spustila,
plesala v vetru, v zeleni obleki.
Čakal te bom, verjamem, da prideš,
pojasniš vse dvome, ki jih imaš,
ne bom ugovarjal ti, saj me poznaš,
ko boš končala, lahko mirno odideš.
Srčno želim si, da boš ostala,
poslušala z mano šumenje reke,
v njenem ritmu do jutra plesala.
Luna na nebu se bo odpeljala,
jutranja zarja bo snela prevleke
svetlemu jutru, ker ti si ostala.
"Prvo pa muško!", bi dejali ponekod. Bravo! Dobrodošel!
Lp, Maki
Kar soliden sonet za prvič, samo tako naprej.
Lep pozdrav, Dejan
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: mlinarjev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!