
Odločanje zvečine je v domeni zlih,
vodečih tiste, ki prepih imajo v glavi,
med nogami pa meglo,
na čistino, da jih črt poonegavi.
Srce na dlani sem nosil ...
hm, že predlani ne ...
zdaj le v prsih kamen strt.
»Lepo je, veš, mama, lepo je živeti,
a tega, za kar bi še enkrat umrl,
večina sploh noče imeti!«
Kaj če, ko jutri padem,
življenju smrt ukradem,
živih več ne bo ...
Dokler je še nas, nekaj dedičev Karla Destovnika - Kajuha, ki mu bomo danes 22. 2. 2023 pri Žlebnikovi domačiji na spomenik položili venec in brali pesmi, ne bodo njegove pesmi pozabljene.
Lp! Žiga Lev
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: Matroz
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!