ničesar svojega nimam

kot nekaj kar nima lastnosti 

ne moreš me misliti 

nekdo je dobil kos kruha 

in je videl boga 

zakaj ga ves svet ni videl 

zakaj ga ti ne vidiš 

dal si revežu vbogajme 

a to je le podoba 

nobenih zaslug nimaš 

ne veš od kod prihajam 

in kam grem 

a zase trdiš da veš 

ker nisi iz mene 

ošabnost 

ko svetu upogibam tilnik 

nimaš nikogar da bi prosil za te

 

 

 

 

miko

Svit

Poslano:
20. 12. 2022 ob 10:36
Spremenjeno:
20. 12. 2022 ob 10:37

Ko v sebi prepoznam Neizrekljivo, lahko "ničesar svojega nimam," pa mi prav nič ne manjka.

Zastavica

miko

Poslano:
21. 12. 2022 ob 18:14

dalaj lamo je stari menih ves čas vlekel za uho in mu govoril, daj učloveči se že, večni ...

drugače pa, navijam za tvojo vero.

lp, m

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 20. 12. 2022 ob 05:04
  • Prebrano 349 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 153.9

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!