Njene barvice niso bile Aero / haibun

Dišalo je po pasti za parket. Na tabli je z veliko številko in malo tiskano črko pisalo '1.b.' Mami me je posadila za prvo klop, tik ob katedru, mi zabičala, da naj bom pri miru in odhitela v svoj razred. Ko je zamrl odmev njenih pet, je bilo neskončno dolgo vse tiho. Potem je za mojim hrbtom nenadoma završalo. Napeto sem čakala, kdo bo prisedel k meni. Mislila sem že, da ne bo nikogar, ko sem na svoji levi, ob oknih, ki so se raztezala po celotni dolžini razreda, zaslišala ženski glas: "Marjanca, bi sedela zraven te deklice?" Marjanca je brez besed vzela šolsko torbo z ramen in prisedla. Nato je odprla torbo in na klop previdno položila podolgovato kovinsko škatlo. Tako lepe škatle še nisem videla. Na njej so bile v obliki mavrice naslikane barvice in nad njo napis Faber-Castell. Znala sem že brati, a beseda mi je bila tuja. Skrivoma sem od strani poškilila k deklici. Imela je svetle, rahlo valovite lase. Bila je ljubka kot punčka na okrogli škatlici za kremo, s katero mi je mami zjutraj zloščila čevlje. Tisti trenutek sem vedela, da se mi je usedla v srce.

 

star abecednik

v pisanih čačkah spomin

na prvošolko

nemesis

pi - irena p.

Poslano:
02. 09. 2022 ob 20:31

kako lep spomin


lp

i

Zastavica

nemesis

Poslano:
03. 09. 2022 ob 10:33

Ja, na prvi šolski dan, ničesar drugega se ne spomnim. Niti učiteljice, no, morda njene rdeče šminke.

Lep pozdrav,

nemesis

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
10. 09. 2022 ob 09:45

Lep zapis in čestitke tudi k živo ohranjenem spominu ...

lp, Ana

Zastavica

nemesis

Poslano:
10. 09. 2022 ob 18:01

Ana, najlepša ti hvala.

Lep pozdrav,

nemesis

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

nemesis
Napisal/a: nemesis

Pesmi

  • 02. 09. 2022 ob 19:16
  • Prebrano 477 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 142.6

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!