
Nežno stopam v ruševine,
na vrhu Štajerskega gričja,
občutje polno je praznine,
pogled kraljevskega obličja,
pogled, ki očesu nikoli ne mine,
od zore do mraka, neba in pritličja.
Kamen na kamnu polju zaseda,
v samoti na griču počasi umira
a škoda ga niti ni ena beseda,
saj branil je čast in bil je ovira,
pred tujci, osmani, barbari seveda,
zdaj pesmi si poje in spremlja ga lira.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: VonMann
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!