VI.

Nežno stopam v ruševine,

na vrhu Štajerskega gričja,

občutje polno je praznine,

pogled kraljevskega obličja,

pogled, ki očesu nikoli ne mine,

od zore do mraka, neba in pritličja.

 

Kamen na kamnu polju zaseda,

v samoti na griču počasi umira

a škoda ga niti ni ena beseda,

saj branil je čast in bil je ovira,

pred tujci, osmani, barbari seveda,

zdaj pesmi si poje in spremlja ga lira.

VonMann

Komentiranje je zaprto!

VonMann
Napisal/a: VonMann

Pesmi

  • 04. 05. 2022 ob 19:09
  • Prebrano 337 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 116.8

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!