Odpotovanja

Nekoč sem vprašal jo,

vsem znano nam gospo:

“Še kar pišete, gospa?”

Kar dolgo je od takrat

in ona je odšla.

Še vidim, kakor v snu, to njeno

drobno silhueto,

v jesenskem parku kot v privid ujeto.

 

Spominjam se, da sem ji zaželel,

da dolgo tja v poslednji čas ostane

kar v njej bilo je kot igriv napev,

kot neka pesem, spisana le zame,

ker komaj jaz sem jo začutil in doumel.

 

Vmes čas je predel niti v desetletja.

V svileno mrežo let se je odeval,

poskril je marsikaj in razodeval

le komaj vredna redka doživetja.

 

Zazrem se včasih v čudežno meglo,

v vitraže mojih barv se spreminja.

Na rahlo, tu in tam, me vse spominja

na drobno in zasanjano gospo.

 

Brezinbor

MAKI

Poslano:
15. 12. 2021 ob 15:03

Lepa pesem. Spomini, nostalgija... malo za gospo, malo pa za mladostjo, mar ne. 

LpM

Zastavica

damjana

Poslano:
15. 12. 2021 ob 16:00

Lepa

Zastavica

Brezinbor

Poslano:
15. 12. 2021 ob 16:23

Hvala, Maki, hvala, Damjana!

Ja, Maki, drži ta tvoja ugotovitev.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Brezinbor
Napisal/a: Brezinbor

Pesmi

  • 15. 12. 2021 ob 10:00
  • Prebrano 450 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 147.49

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!