
Nekoč sem vprašal jo,
vsem znano nam gospo:
“Še kar pišete, gospa?”
Kar dolgo je od takrat
in ona je odšla.
Še vidim, kakor v snu, to njeno
drobno silhueto,
v jesenskem parku kot v privid ujeto.
Spominjam se, da sem ji zaželel,
da dolgo tja v poslednji čas ostane
kar v njej bilo je kot igriv napev,
kot neka pesem, spisana le zame,
ker komaj jaz sem jo začutil in doumel.
Vmes čas je predel niti v desetletja.
V svileno mrežo let se je odeval,
poskril je marsikaj in razodeval
le komaj vredna redka doživetja.
Zazrem se včasih v čudežno meglo,
v vitraže mojih barv se spreminja.
Na rahlo, tu in tam, me vse spominja
na drobno in zasanjano gospo.
Lepa pesem. Spomini, nostalgija... malo za gospo, malo pa za mladostjo, mar ne.
LpM
Hvala, Maki, hvala, Damjana!
Ja, Maki, drži ta tvoja ugotovitev.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Brezinbor
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!