Kako si

Dotik s prsti po mehki
pristriženi travi...
In sanje poneso sanjalca...
tja, v vonjave,
tisočev svežih cvetlic...
Vode so žive...
polzijo žuboreče
in igrivo hrepeneče...
sence plešejo svoj ples...

Ta trenutek je večen
In naslednji tudi...
pa slednji in slednji,
naj ples senc se ne konča...
Na koži sanjalca - koža...

Z modre preproge se vsipa zlato
in s tal kristali rose...
Čas je ustavljen in
svet zunaj - je iluzija
medtem v opoju...
senci plešeta svoj ples...

Nekje vztrajno besnijo
valovi penečega morja
kričeče, vendar neslišno...
ni pomembno,
kajti senci...
plešeta svoj ples...

Noč je mlada...
in topla...
luna je hladna...
in brezskrbna...
pesem škržatov,
šumenje valov,
in rahel vetrc...

Slišim vse to...
vstanem in rečem:
" Kako si?"

Mark Ardent

Komentiranje je zaprto!

Mark Ardent
Napisal/a: Mark Ardent

Pesmi

  • 17. 11. 2007 ob 14:55
  • Prebrano 958 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 465

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!